Junk Fashion Show 2013
Pokaz papierowy to nie tylko artystyczny manifest ekologiczny, ale przede wszystkim zabawa formą, fakturą i recyklingowym materiałem – zachwyt publiczności wzbudziła zarówno czerwona wieczorowa kreacja z bibuły jak i koktajlowa sukienka wykonana z paragonów sklepowych.
Nagrodę za najbardziej atrakcyjny model recyklingowy przyznał główny partner pokazu tołpa słuchaczce I roku Annie Suszce.
W drugiej części pokazu dominującym tematem był eklektyzm. W jednym projekcie należało połączyć tradycję i historię, awangardę i nowoczesność odnosząc się tym samym do aktualnych trendów. Stąd barokowe, bogato zdobione kreacje były przełamywane minimalistycznym, futurystycznym akcentem.

Co się działo?
Pokaz Papierowy był połączeniem artystycznego manifestu ekologicznego i zabawy formą – nagrodzono Annę Suszkę za sukienkę z materiałów z recyklingu, a publiczność zachwyciły projekty łączące historię z nowoczesnością.
✕
O wydarzeniu
Junk Fashion Show to wyjątkowy pokaz mody organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, w którym studenci tworzą awangardowe kreacje z materiałów z recyklingu. To połączenie sztuki, kreatywności i ekologii, promujące ideę zrównoważonej mody i świadomego projektowania.











