Cracow Fashion Week 2024
Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru rozpoczął 15. edycję Cracow Fashion Week.
Podczas tegorocznego konkursu dla młodych projektantów – Cracow Fashion Awards – szczególną uwagę Rady Mody zwróciła surrealistyczna kolekcja Julii Korzeniowskiej, inspirowana XIX-wiecznym cyrkiem dziwadeł. Projektantka wykorzystała niekonwencjonalne materiały oraz autorskie dodatki.
Wydarzenie odbyło się 17 marca 2024 roku w Centrum Konferencyjnym Open Source w Krakowie. W pokazach premierowych zaprezentowało się 49 absolwentów SAPU i School of Fashion Design z Polski i zagranicy, a łącznie w pokazach (Premiery, Gala) uczestniczyło około 1000 osób.
Młodych projektantów oceniało międzynarodowe jury złożone z wybitnych specjalistów i osobowości świata mody oraz mediów, w tym przedstawicieli tygodni mody i uczelni modowych z Włoch i Chin.

Co się działo?
Julia Korzeniowska zdobyła tytuł Kolekcji Roku podczas Cracow Fashion Awards 2024 za surrealistyczną kolekcję inspirowaną XIX-wiecznym cyrkiem dziwadeł.















O wydarzeniu
Cracow Fashion Week otwiera Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru – Cracow Fashion Awards, który jest najbardziej prestiżowym pokazem dyplomowym w Polsce i jednocześnie konkursem dla absolwentów SAPU. Pokaz nieprzerwanie od lat promuje młode talenty w projektowaniu mody.
CFA co roku przyciąga przedstawicieli liczących się mediów oraz znane osobistości polskiej i światowej mody oraz sztuki, którzy przyznają atrakcyjne, prestiżowe nagrody absolwentom – m.in. staże zagraniczne i w Polsce, prezentacje kolekcji w Londynie, Moskwie, Lwowie, Rydze, Mińsku, bezpłatne stoiska na Fashion Week Poland i publikacje w opiniotwórczych magazynach modowych.
Dzięki pokazowi dyplomowemu SAPU i intensywnej promocji młodych projektantów, Kraków uplasował się na 23. miejscu w rankingu światowych stolic mody. Wyprzedziliśmy m.in. Frankfurt, Wiedeń, San Francisco i Rio de Janeiro. Pokaz odbywa się w ekskluzywnych przestrzeniach Centrum Kongresowego ICE Kraków.