Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SAPU

Powrót do strony głównej SAPU

Wykładowcami SAPU są wyłącznie czynni zawodowo projektanci mody, technolodzy i konstruktorzy ubioru będący współautorami sukcesu wielu firm w  Polsce. Łączą doświadczenia z pracy projektanta w przemyśle odzieżowym  z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu projektowania. Nie boją się odkrywania przed studentami wszelkich tajemnic zawodu, gdyż mają ugruntowaną pozycję w branży. Pracują z pełnym zaangażowaniem i traktują każdego studenta indywidualnie.  Zajęcia ogólnoplastyczne prowadzone są przez profesorów wyższych uczelni artystycznych, ludzi z ogromnym dorobkiem zawodowym,uczestników wielu międzynarodowych wystaw.
Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.

WYKŁADY GOŚCINNE

1. Jerzy Antkowiak – guru polskiej mody, stworzył legendarną firmę Moda Polska
2. Hanna Gajos – redaktor naczelna magazynu Rynek Mody
3. Karolina Pięch – absolwentka SAPU, projektantka w domu mody Balenciaga, wcześniej pracowała w studio Alexandra McQueena
4. Jacek Kłak – organizator Poland Fashion Week
5. Joanna Błażejowska – polska projektantka z Paryża
6. Monika Onoszko – projektantka mody i wnętrz, projektuje stroje dla gwiazd, jako jedyna osoba z Europy ukończyła wydział projektowania kimon w japońskim Instytucie Mody Onoe.
7. Gary Baseman – światowej sławy ilustrator i projektant, rysował dla The New Yorker oraz Lon Angeles Times
8. Carol Morgan  – wykładowca Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie
9. Martin Pegler – profesor Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, autor ponad siedemdziesięciu książek, uznany autorytet i guru z dziedziny Visual Merchandisingu

 

WYKŁADY I ĆWICZENIA

PROJEKTANCI

mgr sztuki Anna Niemczyk, projektant ubioru

Wykładowca projektowania ubioru i tkaniny w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, fashion Fashion illustration w International School of Fashion Design. Absolwentka łódzkiej ASP, dyplom z wyróżnieniem obroniła w Katedrze Edukacji Wizualnej i Projektowania Ubioru. Projektantka ubioru w firmie „PABIA” oraz „Mode Bruckmann”, współpracowała przy tworzeniu ekskluzywnej linii płaszczy dla firmy Pierre Cardin. Projektuje również odzież o wysokich wymaganiach technologicznych z niekonwencjonalnych tkanin. Współpracuje z firmami eventowymi przy tworzeniu wizerunku różnych marek m.in. TYMBARK, REIFFEISEN BANK, Lotnisko im.Chopina w Warszawie, POLKOMTEL, NESTLE, MAZDA, MERCEDES, PROCTER&GAMBLE, KNORR, LA FESTA.


Marta Dubanowicz

dr Marta Dubanowicz, projektant mody

W Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU prowadzi zajęcia z projektowania mody, projektowania akcesoriów, nakryć głowy i pracowni komputerowej (Photoshop). W International School of Fashion Design uczy fashion design, accesories, fabric design, Photoshop. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Specjalizuje się w projektowaniu odzieży damskiej. Od ponad 20 lat nieprzerwanie pracuje dla firm odzieżowych projektując kompleksowo kolekcje, druki na tkaniny oraz akcesoria. Entuzjastka technik komputerowych w projektowaniu mody oraz komputeryzacji w przemyśle odzieżowym. Dogłębna znajomość procesu produkcyjnego oraz znajomość rynku są głównymi atutami we współpracy z firmami odzieżowymi. Organizuje sesje zdjęciowe, przygotowuje katalogi i foldery reklamowe, projektuje metki odzieżowe oraz druki reklamowe na targi branżowe. Zajmuje się również konstrukcją, modelowaniem i stopniowaniem odzieży. Pracowała dla takich marek jak TUTTO, SU, ROYAL COLLECTION, METAFORA, FENOMENALE, POTIS AND VERSO, CLICK FASHION, DZIEDIC, LAMERS, EMMA. Tworzy również kolekcje autorskie.


mgr Katarzyna Zajączkowska-Fajto, projektant mody

Wykładowca projektowania ubioru w Szkole Projektowania Ubioru. Absolwentka SAPU i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej (kierunek Marketing i Zarządzanie). W International School of Fashion Design uczy sustainable fashion.  Projektuje ubrania dla wiodących marek odzieżowych w Polsce takich jak MOHITO, HOUSE, RAVEL, zajmuje się analizą trendów modowych, śledzeniem rynku, fashion marketingiem i trends’ researchingiem. Autorka bloga i podcastu „Odpowiedzialna Moda”. W 2022 roku Katarzyna Zajączkowska wydała książkę pod tytułem „Odpowiedzialna moda”.


Monika Harłacz

mgr Monika Harłaczprojektant mody

Wykładowca autorskiego programu z zakresu visual merchandisingu oraz stylizacji i tendencji w modzie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru i Szkole Visual Merchandisingu. Właścicielka firmy MHSHOWROOM – od ponad 20 lat aktywnie działa w branży mody, w obszarze projektowania sklepów stacjonarnych, visual merchandisingu, stylizacji, produkcji sesji zdjęciowych i pokazów mody. Projektantka ubioru, wykładowca, autorka programów szkoleniowych z zakresu stylizacji, sprzedaży i visual merchandisingu. Na swoim koncie ma realizację szkoleń dla wielu polskich marek odzieżowych i optycznych a także dla instytucji edukacyjnych. Autorka publikacji w magazynach branżowych. Prywatnie nałogowa kolekcjonerka książek, miłośniczka modowych wystaw, historii i fotografii mody.


Anka Letycja Walicka fot. Michele Ardu

mgr Anka Letycja Walicka, projektant mody

Swoją pasję związaną z modą rozwinęła w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, którą ukończyła w 2012 roku. Obecnie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU prowadzi zajęcia z projektowania ubioru i projektowania konceptualnego. W International School of Fashion Design uczy shoes design, jewellery, conceptual design. Odbyła staż w paryskim Atelier Aśka oraz kurs projektowania tkanin przy użyciu termotransferu na University of the Arts London Central Saint Martins. Zdobyła szereg prestiżowych nagród na konkursach krajowych i za granicą. Otrzymała między innymi Złotą Nitkę mediów 2012 oraz wyróżnienie kreatorów Złota Nitka 2012. Ponad to zdobyła główną nagrodę Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, drugie miejsce na Off Fashion Kielce 2012, główną nagrodę na Art & Fashion Festival 2012 w Poznaniu, główną nagrodę w konkursie Fashion Culture w Londynie 2013. Jej kolekcja N_HIL została ogłoszona najlepszą w konkursie Habitus Baltija 2012.


Tadeusz Ziajka

inż. Tadeusz Ziajka – projektant obuwia

Wykładowca projektowania obuwia w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwent Szkoły Obuwniczej w Chełmku oraz Akademii Ekonomicznej na kierunku Towaroznawstwo Przemysłowa. wybitny specjalista w zakresie projektowania i konstruowania obuwia, ceniony w Polsce i na całym świecie. Biegle posługuje się językiem rosyjskim, czeskim, słowackim, niemieckim i włoskim. W czasie swojej pracy zawodowej zapoznał się z produkcją obuwia w kilkudziesięciu fabrykach w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Włochy i USA. Jest autorem i współautorem około 60 projektów racjonalizatorskich i 8 patentów i wzorów użytkowych dotyczących konstrukcji obuwia, technologii wytwarzania obuwia oraz maszyn i urządzeń obuwniczych. Autor kilku książek z zakresu konstrukcji i modelowania obuwia, m.in. książki „Podstawy projektowania i konstrukcji obuwia” wydanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne zarówno w 2004 roku, jak i w 2023 roku.


Marek Nieniewski

dr Marek Nieniewski – projektant biżuterii

Wykładowca biżuterii  w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru i jewellery w International School of Fashion Design. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Doktorat uzyskał w 2001 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Wraz z żoną, Lucyną Nieniewską, brał udział w około 80 wystawach w kraju i za granicą (Feria Mundial de la Plata, Meksyk, 1974, Polens Kunstlerischer Silberschmuck, Wiedeń, 1977, Contemporary Jewellery the Amerikas, Australia, Europe and Japan, Kyoto, 1984, Kunst aus Krakau, Kolonia 1985, VII Międzynarodowa Wystawa Biżuterii, Jablonec, 1987, Od ascezy do emocji – wystawa indywidualna, Warszawa, Helsinki, 1994, Sukiennice, Galeria ZPAP – wystawa indywidualna, Kraków, 1999, Od koronek babuni do… – Galeria Stanko, Wrocław, 2000, I merletti della regina Bona, Instytut Polski wystawa indywidualna, Rzym, 2000). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w zbiorach prywatnych. Laureat szeregu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną.


Piotr Pandyra photo artist

dr Piotr Pandyra – projektant mody

Wykładowca kroju i szycia  w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. W roku 2003 ukończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie. W latach 2003/2009 studiował Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W roku 2020 obronił pracę doktorską w macierzystej uczelni.
Swoje kolekcje, rysunki i obiekty prezentował na pokazach i wystawach w kraju i zagranicą, między innymi w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Chinach, USA, Serbii, Portugalii, Wielkiej Brytanii. Prace publikował w polskich i zagranicznych magazynach: Wysokie Obcasy, Miasto Kobiet, Exs Magazyn, iMute Magazine, Coifure beauty.
W 2018 otrzymał Nagrodę France Patchwork, 10th International Artextures, Exposition d’Art textile Contemporain we Francji, oraz Nagrodę im.prof. Ireny Huml, 10 Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” w Krośnie. Prace w zbiorach The Special Collections Book Arts and Rare Book Collection, University of Washington.
Od kilkunastu lat zajmuje się krawiectwem miarowym i artystycznym.


Kęskiewicz Magdalena

mgr Magdalena Kęskiewicz – projektant mody

W Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru prowadzi takie przedmioty, jak struktury i moda odpowiedzialna, analiza współczesnych kolekcji, PR w modzie,  marketing w modzie i identyfikacja. W International School of Fashion Design uczy structures, fashion styling, analysis of contemporary collections, fashion marketing and visual identification, PR in fashion. Absolwentka SAPU, ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka 2007, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).


Barbara Grabiarz

projektantka tkanin Grabiarz Barbara

Wykładowca fabric design, painting, drawing w International School of Fashion Design. Urodzona w 1980 roku w Krakowie, studiowała w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Po osiedleniu się w Nowym Jorku uczęszczała na zajęcia rysunku u Costy Vavagiakisa oraz zajęcia z technik mieszanych (mix-media) prowadzone przez Bruce’a Dorfmana w Art Students League w Nowym Jorku. Liga ta kształciła utalentowanych artystów, takich jak Georgia O’Keeffe, rozwijając ich zdolności artystyczne przez prawie 150 lat.
Ukończyła także czteroletnie studia, otrzymując licencjat Sztuki ze School of Visual Arts (SVA), gdzie jej praca koncentrowała się na miękkiej rzeźbie oraz haftowaniu cyfrowym.
Ponadto uczyła sztuki w szkole w Bronx, NY.


Szkoła projektowania ubioru anna franczyk

mgr sztuki Anna Franczyk – konstruktor odzieży

Wykładowca historii ubioru w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru i history of art and fashion w International School of Fashion Design. Z wykształcenia historyk sztuki (UJ) i absolwentka SAPU, dyplomowany konstruktor odzieży. W pracy naukowej zajmuje się historią ubioru, a szczególnie związkami między modą a sztuką.  Na swoim koncie ma wykłady i prelekcje dla wielu instytucji kultury i nauki (min. Muzeum Narodowe w Krakowie, Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UJ, Małopolski Instytut Kultury), prowadzi zajęcia ze stylizacji i Historii mody w Szkole Wizażu i Charakteryzacji FAM.
Jest kostiumografem (projektowała kostiumy i tworzyła stylizacje na potrzeby filmów, teledysków i reklam), pracowała jako mistrz krawiecki w jednej w krakowskich pracowni teatralnych.
Hobbystycznie zajmuje się rekonstrukcją historyczną tworząc repliki ubiorów dawnych. Będąc uczennicą SAPU zdobyła I miejsce w konkursie na rekonstrukcję sukni Heleny Modrzejewskiej organizowanym przez Zamek w Wilanowie. Prowadzi blog poświęcony modzie dawnej: od-podszewki.blogspot.com i facebookowy fanpage:  www.facebook.com/UnicornisUbioryDawneOdPodszewki


Michał Kozłowski

Wykładowca projektowania komercyjnego w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Absolwent SAPU, specjalizujący się w projektowaniu komercyjnym oraz nauczaniu studentów holistycznego podejścia do procesu przygotowania produkcji. Z zamiłowania historyk sztuki oraz kolekcjoner zabytkowych publikacji o modzie, ze szczególnym zainteresowaniem modą męską. Jego zainteresowania koncentrują się także na wpływie czynników socjologicznych i gospodarczych na rozwój trendów i mody oraz na analizie ich oddziaływania na współczesne społeczeństwo poprzez media masowe.
Wieloletnie doświadczenie zdobywał jako asystent projektantki Ewy Minge oraz projektant dla marek odzieżowych: Kasia Zapała, Reserved, House, Vistula, Reporter Young, 4F i Carpatree. Prowadzi aktywną działalność consultingową oraz projektową na rynku chińskim i amerykańskim, łącząc perspektywę kreatywną z doświadczeniem w zakresie optymalizacji procesów projektowych i produkcyjnych. Wieloletnia współpraca z producentami europejskimi oraz z Dalekiego Wschodu umożliwiła mu zdobycie i ugruntowanie szerokiej wiedzy oraz praktyki w zakresie maksymalizacji efektywności łańcucha dostaw w branży odzieżowej, którą dzieli się ze studentami podczas swoich zajęć.


Janus Wiśniewska Magdalena

specjalista VM Janus-Wiśniewska Magdalena

Wykładowca corel w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU i Szkole Konstrukcji Ubioru, w Szkole Visual Merchandisingu uczy photoshop/postprodukcja/retusz, corel. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU oraz Szkoły Visual Merchandisingu.  Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas.  Pasja do programów graficznych, która zrodziła w się w czasie nauki w szkole na dzień dzisiejszy pozwala jej działać również jako grafik freelancer.


 

Margaret Larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką, wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. W Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru prowadzi specjalne wykłady dla słuchaczy. W International School of Fashion Design uczy inspiration and innovation for fashion designers, drawing & painting, creative techniques. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych dziedzinach sztuki.  Pracowała i pracuje dla wielu znanych firm m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria).  Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.


Lucia Benicka

mgr Lucia Benická

Od 2008 roku mgr Lucia Benickáwykłada w Krakowskiej Szkole Artystycznej (KSA) na temat zagadnień związanych z współczesną historią fotografii. Od 2012 roku pracuje jako dyrektor w Gallery of Spiš Artists (Museum of Art, www.gus.sk) na słowackim mieście Spišská Nová Ves, a także jako kuratorka fotografii i sztuki współczesnej. Od 2008 roku wykłada w Krakowskiej Szkole Artystycznej (KSA) na temat zagadnień związanych z współczesną historią fotografii.
Mgr Benická ukończyła historię sztuki i estetyki na Wydziale History of Art and Aesthetics w University of Komensky w Bratysławie w 1987 roku. Ma bogate doświadczenie w dziedzinie współczesnej fotografii i sztuki jako kurator, menedżer sztuki, wykładowca, publicysta i organizator wystaw. Była kuratorką i organizatorką setek wystaw w kraju i za granicą oraz wydała dziesiątki katalogów. Jej ostatnie prace obejmują również publikacje, produkcję artystyczną i wykłady w dziedzinie fotografii współczesnej i historycznej.
W latach 1987-1992 pracowała jako kurator w Gallery of Spiš Artists, w latach 1993-2002 jako kurator w Tatra Gallery w Popradzie, w latach 2003-2012 była wolnym strzelcem. W 1996 r. założyła organizację non-profit Dom fotografii, pierwszą wyspecjalizowaną instytucję fotograficzną na Słowacji: do 2005 r. mieściła się w Popradzie, od 2006 do 2016 r. w Liptov Gallery of P.M. Bohúň w Liptovský Mikuláš. Prowadziła organizację jako dyrektor i kurator we współpracy z ekspertami ze Słowacji i zagranicy. Organizacja prowadziła obszerne archiwum fotograficzne, wystawy, rezydencje artystów, programy międzynarodowe i edukacyjne, warsztaty i międzynarodowy festiwal Summer Photoschool.
Od 1988 roku jest członkiem Słowackiego Syndykatu Dziennikarzy (SSN). W 1993 roku otrzymała prestiżową nagrodę kuratorską Martina Benki na Słowacji za międzynarodowy projekt wymiany „Northen England in Northern Slovakia”, a następnie otrzymała stypendia Fulbrighta w USA (1996-1997 – Chicago: badania w Muzeum Fotografii w Columbia College, 2005 – badania w San Diego City Coolege). Brała udział w wielu pobytach studyjnych, wykładała fotografię, była kuratorem wystaw i recenzentem portfolio na festiwalach w takich krajach jak USA, Wielka Brytania, Finlandia, Polska, Hiszpania, Austria, Włochy, Francja, Węgry, Rosja, Litwa, Holandia, Niemcy, Bułgaria, Estonia i inne.


alfred

mgr sztuki Alfred Marek

Wykładowca corel w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, uczy projektowania wnętrz, projektowania mebla i corel w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Wykładowca projektowania wnętrz/SketchUp w Skole Visual Merchandisingu. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Luton USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).


SZTUKI PLASTYCZNE

prof. Janusz Karwacki

Wykładowca rysunku w Szkole Artystycznego Projektowanaia Ubioru od 1994 roku. Był animatorem w studiu filmów rysunkowych Se-Ma-For. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa i grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Po studiach był asystentem w pracowni litografii prof. W. Kunza. Od 1978 roku do emerytury w 2010 roku samodzielnie prowadził pracownię rysunku na Wydziale Grafiki ASP. Wielokrotnie brał udział w licznych wystawach oraz konkursach grafiki i rysunku. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Prix d’Achat na I Międzynarodowym Biennale Rysunku we Wrocławiu 1969, III nagroda na Biennale Rysunku we Wrocławiu 1969, Mention Speciale na III Festival International du Film des Droits de l’Homme, Strasburg 1972. Wygrał również wiele nagród na najlepszą grafikę miesiąca w Krakowie, oraz nagrodę na najlepszą grafikę roku (Warszawa 1977).Prace prof. Janusza Karwackiego są w zbiorach muzeów w kraju: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i innych, a także w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Wenezueli, Brazylii, we Włoszech, Meksyku i Szwecji. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką warsztatową, rysunkiem, a ostatnimi czasy rzeźbą w drewnie w leśnym domostwie w Beskidzie Wyspowym. Od lat lubi biegówki, dobrą książkę i obserwacje ptaków przez lornetkę. Ceni przyjaźń.


wykladowcy (38)

dr hab. Grażyna Borowik

Wykładowczymi malarstwa w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystka, pedagog, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie do 2019 roku. Od roku 1994 r. do dzisiaj uczy malarstwa w Krakowskich Szkołach Artystycznych.
Zajmuje się działaniami intermedialnymi, malarstwem, poezją, jest organizatorką i kuratorką wystaw, organizatorką międzynarodowych konferencji naukowych nt. arteterapii i sztuki art brut. W latach 1982 do 2013 kierowała Galerią Zejście, a od roku 2000 – 2016 Galerią Albert w Krakowie. Swoje prace prezentowała na ponad trzystu wystawach w Polsce i za granicą. Teksty o sztuce i arteterapii publikuje w magazynach literackich i artystycznych.
Od 2015 roku jest Prezydentem Stowarzyszenia Psychiatria i Sztuka im. dr Andrzeja Kowala, a od 2018 roku kieruje galerią Stacja Badawcza Outsider Art w Krakowie.


Igor Kovacevic

Igor Kovacevic

Igor pracuje w Düsseldorfie jako projektant mody cyfrowej i kierownik projektów kreatywnych z dużym doświadczeniem w międzynarodowych projektach w Europie i Azji. Posiada tytuł licencjata w zakresie projektowania mody i tekstyliów na Wydziale Technologii Tekstyliów w Chorwacji, a obecnie kończy studia magisterskie z zakresu mediów i komunikacji na Uniwersytecie w Malmö w Szwecji. Pracował ze sztuczną inteligencją dla przemysłu mody w globalnym środowisku pracy i wykonuje wiele kreatywnych prac projektowych, które obejmują wykorzystanie standardowego oprogramowania 2D i 3D, a także generatywnej sztucznej inteligencji.


CYKLE WYKŁADÓW GOŚCINNYCH W TRAKCIE CRACOW FASHION WEEK

Marcin Świderek

Marcin Świderek

Od ponad siedmiu lat szef działu mody w magazynie Elle. Wcześniej redaktor mody magazynów Viva! i Viva! Moda oraz redaktor prowadzący magazynu Fashion skąd trafił do miesięcznika Glamour, gdzie przez kolejne 2,5 roku zarządzał działem mody. Juror konkursów dla projektantów Łódź Young Fashion, KTW Fashion Week i Cracow Fashion Week.


DSC_6407

Michał Zaczyński

Dziennikarz, felietonista. Zastępca redaktor naczelnej magazynu „Grazia”. Poprzednio wicenaczelny „Fashion Magazine”. W latach 2007-2012 publicysta i szef działu Styl tygodnika „Newsweek Polska”. Juror konkursów „Warsaw Fashion Street”, „Off Fashion”, „Re-Act”, „Cracow Fashion Awards”.


stylista Marcin Dąbrowski w SAPU

Marcin Dąbrowski

Dziennikarz, stylista, bloger. Osobisty stylista gwiazd, polityków i prezenterów telewizyjnych (m.in. Pytania na Śniadanie i Panoramy w TVP2). Doradca ds. wizerunku i dress code’u polityków i ludzi biznesu. Trener w zakresie kształtowania wizerunku osobistego i publicznego. Pierwszy szef mody polskiego wydania InStyle. Prowadzi bloga o modzie męskiej www.mrdynamo.com.

 

Powrót do strony głównej SAPU

Zadzwoń teraz