Wykładowcy SWP
Wykładowcy SWP
Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.
mgr sztuki Alfred Marek
Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW) w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Wykładowca corel w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz projektowania wnętrz/SketchUp w Skole Visual Merchandisingu. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).
Dr hab. Agnieszka Łakoma
Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Śląskiej w Katowicach (Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych). Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez jedenaście lat pełniła funkcję Plastyka Miasta w Krakowie, realizując projekty interdyscyplinarne we współpracy z biurami architektonicznymi, studiami graficznymi i instytucjami kultury. Jej prace, prezentowane na licznych wystawach znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą m.in. National Taiwan Museum of Fine Arts, Taichung, Tajwan; China Printmaking Museum, Shenzhen, Chiny; Reykjanes Art Museum, Keflavík, Islandia; Muzeum Narodowe w Warszawie; Miejska Galeria Sztuki w Łodzi; Stowarzyszenie Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Interesuje się kulturą Japonii i wszystkimi jej przejawami, m.in. sztuką ceremonialnego parzenia herbaty Chanoyu.
prof. Marcin Petelenz
Wykładowca podstaw projektowania wnętrz i budownictwa w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Tytuł doktora otrzymał w 1988 roku, z wyróżnieniem broniąc rozprawę doktorską. Od 1978 roku wykładowca na w Instytucie Architektury i Planowania Wsi na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzany przez Rektora PK za działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Równolegle z pracą na Politechnice Krakowskiej prowadzi własną działalność projektową. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, wiele zrealizowanych indywidualnych projektów architektonicznych, oraz wygranych i wyróżnień w konkursach architektonicznych.
mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik
Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
mgr sztuki Piotr Białasik
Wykładowca historii wnętrz w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Od 2004 r. pracuje jako wykładowca w Szkole Kreatywnej Fotografii prowadząc przedmiot techniki prezentacji. Urodzony w 1968 r. w Katowicach. W latach 1988-1993 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył na kierunku Grafika. W 1994 r. pracował jako projektant wnętrz oraz grafik. Zajmował również stanowisko grafika w „Czasie Krakowskim”, gdzie tworzył rysunki satyryczne. Jest także pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się Projektowaniem graficznym na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji. Jest on laureatem licznych konkursów oraz uczestnikiem wielu wystaw. Wśród jego zainteresowań, prócz grafiki znajduje się m.in sport i filozofia.
mgr inż. Wiesław Okarma
Wykładowca rysunku odręcznego i rysunku architektonicznego w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Czynny projektant, współautor projektów z zakresu urbanistyki, architektury i wnętrz. Swoje doświadczenie zdobywał również w pracach projektowych i badawczych obejmujących obiekty i zespoły zabytkowe.
mgr sztuki Katarzyna Cieślawska
Wykładowca projektowania wnętrz w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1997 r. prowadzi biuro architektoniczne realizując liczne projekty domów i mieszkań prywatnych oraz projekty obiektów użyteczności publicznej. W dziedzinie projektowania mebla prezentowała swoje prace w galerii SARP w Krakowie i na wystawie zbiorowej w Kordegardzie Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Uprawia malarstwo i rysunek.
mgr sztuki Bogusława Nastaborska-Lisowska
Z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi związana jest od czasu ich powstania jako Szkoły Artystycznego Projektowa Ubioru. W Szkole Wnętrz i Przestrzeni uczy takich przedmiotów, jak kolor, materiałoznawstwo, projektowanie wnętrz. Od 25 lat prowadzi własną firmę, która zajmuje się projektowaniem zarówno odzieży jaki wnętrz. Wykładowca materiałoznawstwa w Szkole Visual Merchandisingu. Projektowała ubiory dla wielu firm w kraju i za granicą. Między innymi Solbi, Fugazzi, Beskidiana, Vienna, a także dla licznego grona odbiorców indywidualnych. Ma za sobą projekty zarówno przestrzeni mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, takich jak sklepy, biura, hotele, pensjonaty itp. Dla inwestorów jak na przykład Kopalnia Soli Wieliczka, Teatr Bagatela, House, Mohito, Copernicus. Nic dziwnego, że kiedy 10 lat temu powołano Szkołę Wnętrz i Przestrzeni, została tam wykładowcą. Najmłodszą sferą zainteresowań jest Visual Merchandising, gdzie prowadzi zajęica. Całe swoje życie zawodowe dzieli pomiędzy pracę projektową i dydaktyczną. Wykształcenie architektoniczne pozwoliło jej na łączenie artyzmu z techniką. Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, bo robi to co lubi i lubi to co robi.