Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Indywidualne 2015

Indywidualne 2015 <br>Dyplomy SKF w ramach Miesiąc Fotografii w Krakowie

„INDYWIDUALNE 2015”  to indywidualne wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii, które odbywają się w ramach Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Zdjęcia na wystawy często wybierają spośród 1000 ujęć. Niełatwo zostać dopuszczonym do dyplomu, ale ile jest satysfakcji, gdy absolwenci SKF zapraszają najbliższych i znajomych na swój pierwszy w życiu wernisaż w kultowym miejscu Krakowa. W tym roku 50 osób zaprezentuje swoje prace w krakowskich klubach i galeriach. Zdjęcia w rożnych technikach od klasycznej czarno-bialej fotografii po pracochłonne gumy chromianowe. Będzie inspirująco i ciekawie.

W czerwcu prawie co wieczór odbędą się wernisaże w kilku miejscach, na wszystkie wstęp jest bezpłatny – wystarczy ciekawość sztuki jaką jest fotografia.Przedstawiamy harmonogram wernisaży, terminy kolejnych wystaw będą sukcesywnie dodawane.

INDYWIDUALNE plakat

Wystawy biorące udział w Krakow Photo Fringe:

 logo_FSW logo_KPHFringe_2015 logo_LABLAB

 

 

 

 

 

 

“Auxilium” Olesya Tyrkus

Wernisaż: 02.07.15 o 19:00,
Wystawa: 02 – 17.07.2015
Miejsce: klub Finka ul. Warszauera 1

“Auxilium” (łac.) oznacza pomoc.
„Do powstania cyklu „Auxilium” zainspirowała mnie obecna sytuacja na Ukrainie. Użyta przeze mnie na zdjęciach symbolika kobiety nawiązuje do Ukrainy bezsilnej, beztroskiej, zagubionej, niewinnej. Punktem wyjścia do portretów stały się wizerunki Maryi (ikony), matki całego świata, cierpiącej w obliczu krzywdy i niesprawiedliwości. Ból w moich obrazach pokazałam za pomocą wartości graficznych (ikonek), które naniosłam na ciała modelek. Kolory figur geometrycznych nawiązują do barw narodowych mojej ojczyzny.
„Auxilium” to coś więcej niż estetyczne wizerunki młodej kobiety, niż formalna zabawa łącząca stylistyki.
„Auxilium” to krzyk o pomoc wydobywający się z serca matki Ukrainy cierpiącej ból całego narodu.” – tak o swojej wystawie mówi Olesya, autorka zdjęć.

 

tyrkus

 

„FASTRYGA” Maja Kwapisz  – wystawa dyplomowa Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Wernisaż: 03.07.2015 godzina 19:00
Miejsce: Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków
Wystawa trwa od 03.07.2015 do 19.07.2015

Dobrze. Tak było, jest i na pewno będzie … choćby nie wiem co. Delikatnie łączy, naprawia, zniewala.
Zszywa lekko … prowizorycznie, niewidocznie.
Bez niej jednak, skrawki materiału to tylko zagubione kawałki.
Fastryga to trwałej prawdy wzór.
Rozumie to kto nicią fastrygi kiedyś został związany.
Po prostu jest i nic tego zmienić nie może.

PLAKAT 1 2 fin

„Rzecz w tym, że…” Paulina Waligóra
wernisaż: 01.07.2015, godz. 20.00
miejsce: Łąka Cafe, Zamoyskiego 24, Kraków

Rzecz w tym, że… najważniejsze rzeczy w życiu to nie rzeczy.
Przedmioty, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie ułożonych przypadkowo, dowodzą temu, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez powodu. Zarówno w doświadczeniach dnia codziennego, jak i w samych fotografiach, doszukać się można ukrytego znaczenia. Cykl jest efektem poszukiwania swojego miejsca na ziemi i skłania do przemyśleń, co tak naprawdę jest sensem ludzkiego istnienia.

waligóra

„Pozostałości” Edyta Duda-Żołądź
wernisaż:  26 czerwca 2015, godz. 20.00
miejsce: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os Górali 5

„Pozostałości” – cykl zdjęć opowiada o bardzo indywidualnej relacji autorki z jej zmarłą mamą. Na zdjęciach są ukazane obrazy, które utkwiły w pamięci dziecka oraz współczesne umiejętności, które powoli są rozwijane.

duda

„TATTVA” Urszula Jaworska
Wernisaż: 26.06.2015r. godz. 19:00
Wystawa trwa do 2.07.2015r.
Miejsce: Klub POZYTYWKA, ul. Bożego Ciała 12, Kraków

Kim tak właściwie jest tytułowy Tattva? To czteroręki Bóg Żywiołów, wprowadzający harmonię pomiędzy elementy natury. Ogień, ziemia, woda, powietrze… Cztery odrębne pierwiastki rzeczywistości, razem tworzące idealną całość.
„TATTVA” to spojrzenie na fotografię mody, która przenosi elementy żywiołów w krajobraz miejski.

Plakat-Urszula-Jaworska-731x1024

„Wielkie żarcie” Agnieszka Mazurek

Wernisaż: 25.06.2015 godz. 18.00
miejsce: IDEA FIX , ul. Bocheńska 7, Kraków

Seria fotografii jest powrotem do beztroskiej zabawy jedzeniem z czasów dzieciństwa.
4 Duże ziemniaki, 1 cebula, 1 jajko, 3 łyżki soli, 3 łyżki mąki, 2 szklanki oleju, pieprz do smaku.

mazurek

„4 minuty” Kamila Dobrowolska
wernisaż: 24.06.2015, godz.19.00
wystawa potrwa: potrwa do 8 lipca 2015r.
miejsce: Kładka Cafe, ul. Mostowa 12.

” 4 minuty” to próba dokumentalnego opisu ludzi wojny, Weteranów wojennych, których spotykamy na ulicy, w autobusach. To opowieść o tym, jak misje zbrojne a w tym rozłąka, tęsknota, adrenalina, nienawiść i współczucie wpływają na ludzi i zmieniają ich dotychczasowe życie, poglądy. Wystawa przedstawia tylko małą część tego, co słyszy się w opowieściach o misji i wydarzeniach z nią związanych. Jest to próba przekazania charakteru Weteranów Wojennych.

dobrowolska1_male

„Dzień Gniewu” Paulina Bartkowska

Wernisaż: 22 czerwca, godz. 19.00
Avenue ul. Józefa 25, Kraków
Wystawa potrwa do 29 czerwca 2015

„Dzień gniewu” to cykl zdjęć opowiadających o tym, że ciąży nad nami przeznaczenie, którego nie sposób oszukać. Namnażające się pytania bez odpowiedzi oraz poczucie bezsensu istnienia wyzwalają w nas gniew skierowany przeciw  naturze, także tej ludzkiej. Człowiek pozbawiony władzy nad własnym życiem posuwa się do desperackich czynów mających na celu powstrzymanie bezwzględnego losu i odmiany go na lepsze. Czy słusznie?

bartkowska

„PROZOPAGNOZJA” Sylwia Bednarek

wernisaż: 19.06.2015, godz. 19.00
miejsce: Coffe Cargo na ul. Przemysłowej 3 (Kraków Zabłocie)

Wystawa Dyplomowa absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii Sylwii Bednarek poświęcona jest chorobie o nazwie PROZOPAGNOZJA, czyli niezdolności rozpoznawania twarzy znajomych lub widzianych już osób. W niektórych przypadkach także ich wyrazu emocjonalnego, przy niezaburzonej percepcji wzrokowej innych obiektów. Może występować u 2,5% populacji.

„Emocja, dynamika postaci i jej magnetyzm…”
Jak widzą świat ludzie, dla których wszystkie twarze w tłumie są jednakowe? Wystawa stara się być odpowiedzą na to pytanie.

bednarek

 

„HUMAN SHADOWS” Tomasz Malkowski

wernisaż : 25.06.2015 godz. 19:00
wystawa : 25.06.-10.07.2015
miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 Krzesławice w Krakowie
os. Na Stoku 27b Kraków

Wystawa fotograficzna HUMAN SHADOWS to projekt pokazujący ludzką naturę istnienia za pomocą przedmiotów codziennego użytku, które są tak blisko człowieka jak stany i emocje towarzyszące nam w codziennej egzystencji. Są jak cienie podążające za nami na różnych etapach życia. Niezależnie od tego czy chcemy tego, czy nie i jak bardzo potrafimy zapanować nad tymi emocjami to zawsze są w nas. Generalnie szaleństwo przedmiotów i ich detali dających wrażenie ludzkich stanów i emocji.

Tomasz Malkowski_plakat_do druku GOT

Olivier Buhlig
Wernisaż: Środa, 17.06, godz  20:00
miejsce: PAUZA
tytuł: HIM AND ALLEN

Autor o swoich pracach:
Słabo znałem pracę Allena Ginsberga, ale ten wielki zbiór jego wierszy w jakimś sensie mnie wzywał. Wziąłem go do ręki, uważając, że jest dla mnie zbyt obszerny i za drogi. Odłożyłem go spowrotem na półkę. Kiedy drugi raz przechodziłem obok, on wciąż mnie wzywał. Otworzyłem go i zacząłem przeglądać. Szczerze, już zdecydowałem o zakupie innej książki, ale postanowiłem odłożyć ją na półkę. Przepraszam Walcie Whitmanie. Niedługo później, słowa Ginsberga zupełnie mną zawładnęły. Nie wybrałem, że rozpocznę tę serię. Musiałem to zrobić.

I barely knew Allen Ginsberg’s work, but this huge volume of his collected poems called for me. I took it, considered it as too big and too expensive and put it back on the shelf. When passing by the second time, the book kept on shouting. I opened it and started browsing. In fact I already decided for another book, but I put it back to its place. Sorry Walt Whitman. Shortly thereafter, Ginsberg’s words completely and utterly got me. I didn’t choose to start this series – I had to do it.

Him and Allen k

Rafał Biały
Wenisaż: 16.06.2015 godz.19.00
Miejsce: Klub Finka
Tytuł: „Intymnie”

„Intymnie” to cykl aktów, które udowadniają, że zachowana intymność modelki jest sposobem do ukazania piękna kobiecego ciała.

plakatdyplomowyRAFAL BIALY

Julia Pięta
Wernisaż: 05.06.2015,  godz. 19.00
Zielona Kuchnia, ul. Grabowskiego 8, Kraków
Tytuł: (Nie)spełnione marzenia

„Pamiętaj, wszystko jest możliwe! –
Wczorajsze marzenia to dzisiejsza rzeczywistość.”
Stanisław Jerzy Lec
Kiedy byliśmy dziećmi, nieraz marzyliśmy o tym, kim będziemy w przyszłości. Aktorka, strażak, piłkarz, baletnica… Jakże piękne to były marzenia, urzeczywistniane tylko w dziecięcej zabawie, karnawałowym stroju czy głęboko skrywanym przed ciekawskim wzrokiem pamiętniku. Szkoda, że nie zawsze udało się je spełnić w rzeczywistości. Nasze losy potoczyły się najczęściej inaczej. Wybraliśmy inną drogę, ale nasze marzenia pozostały. Okazuje się, że kryją się nie tylko na dnie naszego dorosłego już serca. Moja wystawa pokazuje, że można je odnaleźć jeszcze gdzie indziej…

PLAKATjuliapieta

Jagoda Gogolik
Wernisaż 21.05.2015 godz. 20.00 / wystawa potrwa do 03.06.2015
BAL ul. Ślusarska 9
Tytuł: C-330

Cykl zdjęć C-330 opowiada historię o człowieku który żyje w ukryciu. Eksplozja strachu i gniewu.

Jagoda Gogolik

 

Adrianna Sołtys
Wernisaż: 22.05.2015 godz.19:00 / wystawa trwa do 5.06.2015
Kraina Szeptów, ul. Izaaka 1/1
Tytuł: Portret kobiecy
Cykl jest fotograficzną interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej „Portret kobiecy”.

Adrianna Sołtys

Magda Haduła
Wernisaż: 22.05.2015 godz. 20 / wystawa trwa 22.05 – 28.05.2015r.
Pozytywka, ul. Bożego Ciała 12, Kraków
Tytuł: FABRYKI ŚMIERCI
„Fabryki śmierci” to opowieść o miejscach, w których czas strasznie się dłuży, a śmierć przychodzi zbyt boleśnie. To podróż w szokującą przeszłość, gdzie ludzie traktowani byli przedmiotowo. Eksperymenty, zastrzyki śmierci, cyklon b czy głodówka wszystko to było na porządku dziennym. Upodlenie ludzi, kaci bez zasad tak w skrócie można opisać fabryki śmierci. Spacer po grupowych mogiłach, nie ma być przyjemny i nie ma dawać wytchnienia. Przede wszystkim, chodzi o to, aby na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na ówczesny świat oczami ofiar. Temat jest próbą uświadomienia sobie ile jest wart człowiek i jego życie…przecież czasu nie da się cofnąć.

Magda Haduła

Martyna Szulakiewicz
Wernisaż: 27.05.2015 r. 20:00
Miejsce: Punkt Docelowy, ul.Staromostowa 1/wystawa trwa  do 10.06
Tytuł: (nie)jasności
„Niejasności”, to cykl zdjęć opierający się na absurdalnej logice snu, ukazanej poprzez abstrakcyjne formy oraz ukrywanie obrazu w obrazie. Fotografia inscenizowana z nutą niedomówień.

image1-1

 

Danuta Zdunek
Wernisaż: 28 maj 2015 godz. 20.00 / wystawa trwa do 27 czerwca 2015
Klubokawiarnia Kącik 6 (Kącik 6, Kraków)
Tytuł: „Śniło mi się,że…”
,,Śniło mi się,że… ” to cykl zdjęć ukazujący podróż do krainy pełnej niepewności, zmiany miejsc i sytuacji ,w której człowiek w rzeczywistym świecie nie jest w stanie się znaleźć. Zagubienie , strach , brak tchu to wszystko to, co towarzyszy nam w czasie snu. Koszmary nocne zazwyczaj swoją treścią nie nawiązują do codziennego życia i związanych z nim problemów,jednak mają wpływ na nasze emocje i samopoczucie. „Śniło mi się ,że…” to przede wszystkim próba wywołania emocji zwanej niepokojem.

Danuta Zdunek

Małgorzata Stępień
Wernisaż: 29.05.2015 godz. 20.00 / wystawa trwa do 12.06.2015
Pozytywka, ul. Bożego Ciała 12, Kraków
Tytuł: Zużywanie wrażeń
Cykl zdjęć o tym, że człowiek się zużywa. O tym, że zużywają się uczucia, zużywają się złudzenia, w których można uparcie tkwić długie godziny dni tygodnie miesiące lata. O tym, że często to, co łączy ludzi to tylko wrażenie uczucia, jakiś zlepek złudzeń, zabawy, udawania, nieporozumienia.O skomplikowaniu relacji międzyludzkich oraz zwróceniu uwagi, jak postrzeganie tych relacji, wraz z biegiem lat, nabywaniem pewnych doświadczeń, ulega kompletnej zmianie. O demaskacji uczuć i złudnego przywiązania. O szukaniu siebie i wytyczaniu drogi, która została wytyczona już dawno temu i którą każdy z nas musi mimo wszystko wytyczyć sobie sam. O tym że ludzie są skazani na innych ludzi i że w tym trzeba umieć żyć.

Małgorzata Stępień

Bernadetta Matuła
Wernisaż: 1.06.2015 godz.19 / wystawa trwa do 30.06
Kawiarnia „Stuba u św. Jana” ul.Św.Anny 11/2 Kraków
tytuł: „Pobożność ludowa”

Nikt, kto nie przeżył przestrzegania zasad religijnych, nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak ważną rolę odgrywa w życiu tego człowieka.”Pobożność ludowa” to projekt przedstawiający domy w których z pokolenia na pokolenie tradycją jest posiadanie ołtarzy,które są prostym i szczerym uczestnictwem w życiu chrześcijańskim. Pomysł na powstanie projektu, powstał 6 miesięcy temu, inspiracją był dom rodzinny dziadków którym się wychowałam i w którym te zasady były przestrzegane.

Bernadetta Matuła

Dominika Czyż
wernisaż – 4.06 godz.19 / wystawa otwarta codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz w niedzielne poranki/wystawa trwa do 18.06
miejsce: Ewangeliczny Kościół Metodystyczny, Rynek Podgórski 2
tytuł: „Mój tata jest księdzem”

Zdjęcia z reportażowego cyklu „Mój tata jest księdzem” to opowieść o ojcu. To próba ukazania go z perspektywy dorosłego, ale nadal – dziecka. To krótka opowieść o tym, że ksiądz może być ojcem, ojciec może być księdzem, a przede wszystkim – że jest prawdziwym mężczyzną. Który kocha swoją rodzinę: żonę, dzieci, a jednocześnie z pasją służy Bogu. I te dwa światy harmonijnie ze sobą współgrają.

Dominika Czyż

Mateusz Hadwiczak

Wernisaż: 05.06 o godzinie 18:00
Wystawa: od 05.06 do 4.07
Miejsce:Forum Designu – ul. Konopnickiej 28, Kraków
Tytuł: „Nie w szczepionkę.”

Seria fotografii przedstawiająca wspomnienia z dzieciństwa które dla autora były pamiątką tamtych czasów. Niektóre z tych rzeczy przeminęły bezpowrotnie, a inne nie zmieniły się do dzisiaj. Nie jest to jednak spojrzenie tęskniącego za dzieciństwem człowieka, a lekka i przyjemna podróż do młodych lat. Fotograf sięgając myślami do tamtych czasów starał się przedstawić jego indywidualne podejście do tematu, które mimo to okazuje się być uniwersalne dla wielu ludzi dorastających w podobnym okresie. Przywołujące wspomnienia sytuacje i przedmioty zostały ukazane w niecodzienny sposób.  Zdjęcia minimalistyczne przenikają się z przesyconymi, fotografia postaci z fotografią przedmiotu, a wyraziste kolory jeszcze bardziej podkreślają piękny czas jakim było dzieciństwo.

# IMG_0690

 

 

Ryszard Cabała
Wernisaż 8.06.2015 godz.18 / Wystawa będzie trwała do 29.06
Klub Pod Baranami
Tytuł : „Kraków, Portrety Miasta”
Zdjęcia przedstawiają Kraków widziany za pomocą rybiego oka ze szczyptą aktu. Wykonane techniką gumy chromianowej.

Ryszard Cabała

Anna Zborowska
Wernisaż 9.06.2015 godz. 18.00 / wystawa trwa do 23.09.2015
METAFORMA ul. Powiśle 11
Tytuł: Inny Świat
Wystawa fotografii wykonana techniką cyfrową, przy użyciu  sztucznego oświetlenia, wydobywa oniryczny obraz z otaczającego nas świata . Kreuje odbiór przestrzeni, wykorzystując sakralne aspekty symboliki światła. W moim cyklu  zdjęć pt. „Inny Świat” manipuluje właściwościami światła, tak aby jego obecność podkreślała i wzmacniała mistycyzm przestrzeni- sacrum.

Anna Zborowska

Urszula Opitek
Wernisaż: 10 Czerwca 2015 godz. 18:00
Konfederacka 4
Tytuł: ŚNIENIE
Śnienie – to na powrót romans człowieka z naturą . Śnienie – to rozwód człowieka z wykreowanym światem , zgiełkiem o imieniu dnia codziennego. Śnienie – to pragnienie, zarazem uśnięcia w ramionach zieloności jak i otwarcia szeroko oczu w odpowiedzi na pytanie:  czym tak naprawdę jest zapomniana ścieżka natury, czym biegnące dni z kalendarza ? Zatem śnienie – to przebudzenie.

Urszula Opitek

Maja Szerel
Wernisaż: 10.06.2015r. Godz. 19:00 / wystawa trwa do 24.06.2015.
Miejsce: ANTYCAFE, ul. Sławkowska 12 Kraków
„Na dobranoc” to eksperymentalny cykl badający psychologiczną stronę Baśni. W ulubionych opowieściach z dzieciństwa doszukuję się drugiego dna oraz sposobu, w jakie podświadomość przyjmuje infantylne, choć często brutalne, informacje. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo wpływa to na nasz rozwój osobowości. Zbiór fotografii jest wizualizowaniem ważnych rad, które pomagają w szukaniu odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy. „Na dobranoc” to cykl niepokojących obrazów wykorzystujących motywy z określonych baśni. To id, ego oraz superego przekazane w sposób metaforyczny. Jest to próba zmuszenia widza do zamknięcia oczu i zastanowienia się co sprawia że jesteśmy sobą.

Maja Szerel

Elżbieta Radzikowska
Wernisaż: 10.06 godz. 20:00 / wystawa trwa do końca czerwca
Miejsce: OGNIWO – ul. Paulińska 28
Tytuł: SPACE OF GLOW
SPACE OF GLOW to wizja świata nadrealnego wyłaniającego się z ciemności wyłącznie w świetle ultrafioletowym. To świat groźny, ale i piękny, fascynujący dla jednych a przerażający dla innych. Makiety niecodziennych, irracjonalnie zestawionych zjawisk i stworzeń wprowadzają nas do krainy wyobraźni , dając przy tym możliwość nowych, niepokojących doznań.

ElżbietaRadzikowska
Joanna Kowalewska
Wernisaż 11.06.2015 godz. 17 / wystawa trwa do 11.07.2015.
ARTEFAKT CAFE Dajwór 3, Kraków
Tytuł: „Obecność w nieistnieniu”
„Obecność w nieistnieniu” to cykl fotografii, który pokazuje osobiste przeżycia i przemyślenia autorki związane z obecnością zmarłych i ich opieką nad światem żywych. Widz zostaje wprowadzony w historię za pomocą połączenia osób istniejących z ich relacją ze zjawiskami nieludzkimi oraz postacią, która pomaga się im skontaktować. Opowieść mówi o wyobrażeniach, emocjach i energii, którą przekazują nam zmarli udowodniając, że mimo iż nie istnieją są obecni w naszym życiu. Autorka prowadzi widza kolorem, który jest dla niej osobistym symbolem i dowodem życia po śmierci, a za pomocą różnych środków wyrazów obrazuje jej doświadczenia oraz wyobrażenia związane z tą energią.

Joanna Kowalewska

Dominik Smolarek
Wernisaż – 11.06.2015r godz. 18:00 / Wystawa trwa do 05.07.2015
JCC – Jewish Community Centre / ul. Miodowa 24, Kraków
„(Nie)rzeczywistości” to wystawa okryta tajemniczością powierzchni zawartych w niej fotografii. Ukazuje ona wizję zatomizowanej
architektury krakowskiej poddanej manipulacji, zachęcając w ten sposób do spekulacji i fantazjowania nad formą otaczającej nas rzeczywistości.

smolarek01

Michaela Metesová
Wernisaż: 11.06.2015 godz. 19:00
Miejsce – BAL, ul. Ślusarska 9
Tytuł „INNOCENT DARK MINDS”
Cykl zdjęć „Innocent Dark Minds” to opowieść o małych dzikich duszach, które widzą rzeczy zwykłe w sposób niezwykły. Ich zainteresowanie światem, no przede wszystkim samymi sobą i swoimi myślami jest tak mocne, że zapominają o rzeczach niezbędnych dla utrzymania swojego bezpieczeństwa. Często się skłaniają ku odczuciom melancholii, wstydu i bycia bezwartościowym… Pozwalają się nieść swojemu sercu, szukając… A może pewnego dnia To znajdą, być może znajdą coś lepszego.

Michaela Metesová

Maciej Szczepanek
Wernisaż: 12 czerwca 2015 godz.19
Miejsce: Mechanoff – Estery 8, Kraków
Tytuł: Dualizm
Przewodnim tematem prezentowanych zdjęć jest ukazanie dwóch obliczy człowieka. Obrazy przedstawiają dualizm naszej natury.

Maciej Szczepanek

Karina Gorzkowska
Wernisaż: 12.06.2015r. Godz. 20:00 / wystawa trwa do 26.06.2015.
Miejsce: POZYTYWKA, ul. Bożego Ciała 12, Kraków
Tytuł: Ctrl
„Ctrl” to osobisty bunt wobec reguł społecznych panujących w kulturze. Świat przedstawiony w cyklu jest pozbawiony norm obyczajowych i moralnych, zatrzymany w całkowitej wolności. Przedsięwzięcie ociera się o sztukę performance. „Ctrl” to zarówno cykl zdjęciowy jak i chęć zbadania reakcji ludzi na odbieganie od codziennych zachowań. „Ctrl” to skrót od słowa control (kontrola). Jest ona czymś nienamacalnym, czego na co dzień nie odczuwamy, a co w naszym życiu odgrywa ogromną rolę. Co by było gdybyśmy odważyli się nacisnąć Ctrl i wyzbyli się jej chociaż na chwilę?

karina_gorzkowska

Joanna Długosz
Wernisaż: 10.06.2015 godz. 17:00 (wystawa trwa do 19.06.2015)
Klub Poligamia , ul. Dietla 97
Tytuł: „Maski”

Akt męski w fotografii jest znacznie mniej popularny niż nagie ciało kobiece. Podejmując tą tematykę jest też trudniej uzyskać interesujące efekty artystyczne.  Cykl „ Maski” podkreśla sens i obecność aktów męskich w tym marginalizowanym temacie.

wss

Zadzwoń teraz