PAMELA PORWEN „YOUTH OF FASHION” – Wernisaż - KSA
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Cracow Fashion Week jest wystawa absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii, Pameli Porwen, „YOUTH OF FASHION”.
Przedstawiamy fotorelację z wernisażu wystawy: PAMELA PORWEN „YOUTH OF FASHION”.
Wystawa fotografii mody absolwentki Szkoły Kreatywnej Fotografii
Wystawa czynna 10.09 – 9.10
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62
Zdjęcia Roland Mika
Pamela Porwen
Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała malarstwo oraz scenografię, dodatkowo ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne na wydziale fotografii.
Zajęła wyróżnienia w czterech edycjach ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Portret” w latach 2017-2019. Była uczestniczką międzynarodowej wystawy fotografii mody Focus on Fashion w Krakowie 2019 i indywidualnej “Youth of Fashion” w Galerii Sztuki Współczesnej “Solvay” połączonej z Cracow Fashion Week 2020 oraz “Homosexual Weddings” w Galerii Sztuki “Monopol” w Warszawie.
Ma na swoim koncie liczne publikacje w magazynach: Vogue Polska, Vogue Italia, Fashion Magazine Polska, K Mag.
Jej fascynacja fotografią mody wywodzi się od fotografii konceptualnej oraz fotoreportażu. Skupia się na uchwyceniu naturalności oraz piękna, a inspiracje czerpie z szeroko pojętej sztuki i miłości do kostiumu. Obecnie mieszka w Warszawie.
Zdjęcia dyplomowe: „Martyr”
Do XIV wieku, ubiór kobiet i mężczyzn był bardzo do siebie zbliżony. Obie płcie nosiły tuniki i makijaże. W czasach nowożytnych, mamy mocny podział klas społecznych, gdzie arystokrata był często słabszy fizycznie od chłopa. Dzisiejszy obraz społeczeństwa uległ całkowitej zmianie. Mężczyźni o delikatnej urodzie lub ubiorze odbiegającym od przyjętego obrazu męskości przez społeczeństwo, są szykanowani a nawet dotyka ich przemoc.
Fotografie przedstawiają delikatnych mężczyzn z atrybutami kobiecymi. Pozy i miejsca są inspirowane wizerunkami męczenników z obrazów malarskich XVI i XVII wieku. Pokazując w ten sposób cierpienie w imię swoich przekonań. Cykl zdjęć pokazuje, problem osób o odmiennym wizerunku, orientacji, poglądach.