"Raz dokoła. Kobiety Wesela" | Scena Dekerta 10 - KSA

„Raz dokoła. Kobiety Wesela” | Scena Dekerta 10

Już 17 oraz 19 maja 2024 r. zapraszamy na wyjątkowy monodram wykładowczyni Szkoły Aktorskiej SPOT , dr Kingi Kowalskiej – „Raz dokoła. Kobiety Wesela”.

W przedstawieniu towarzyszymy głównej bohaterce – kobiecie Wesela – w podróży po fragmentach jej zagubionej i niepoukładanej pamięci. W kawałkach jej wspomnień ukryte są pozostałe kobiety Wesela – młodsze, starsze, te ze wsi i te z miasta. Każda chce być szczęśliwa, wszystkie pragną miłości, choć każda z nich inaczej tę miłość rozumie i w inny sposób jej doświadcza. Jest tu dziewczęca potrzeba zakochania się, jest zachłyśnięcie się świeżą miłością, jest kobieca potrzeba miłości erotycznej, dojrzała miłość partnerska, jest i potrzeba miłości duchowej, ponadzmysłowej, ale jest też tęsknota i pragnienie miłości pomimo wielkiego bólu i straty.
Spektakl przepełniony jest ruchem, muzyką i bronowicką gwarą.

Fot. Piotr Myjak

„Raz dokoła. Kobiety Wesela” to nowe i bardzo aktualne spojrzenie na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
Przedstawienie zakwalifikowało się i było pokazywane na największych ogólnopolskich festiwalach, m.in. podczas 37. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora oraz na XV Tyskim Festiwalu Monodramu.
Spektakl stanowił podstawę pracy doktorskiej zrealizowanej przez Kingę Kowalską w Akademii Teatralnej w Warszawie pod opieką artystyczną prof. Katarzyny Skarżanki.

Premiera: 5 marca 2022 roku, Scena Dekerta 10, Kraków
Opracowanie tekstu, reżyseria oraz wykonanie: Kinga Kowalska
Opieka artystyczna: dr hab. Katarzyna Skarżanka, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie
Choreografia: Tatiana Asmolkova