SKF - zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję! - KSA
Wybierając Szkołę Kreatywnej Fotografii SKF i zdobywając tytuł Artysty Fotografika jesteś przygotowany do pracy w różnych dziedzinach branży fotograficznej. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w agencjach prasowych, magazynach i portalach modowych, agencjach reklamowych, wydawnictwach oraz w instytucjach kultury. Liczni zakładają własne firmy i pracują jako freelanserzy. Sprawdźcie perspektywy zawodowe po SKF!
Obszary, w których nasi absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii z powodzeniem podejmują pracę zawodową:
FOTOGRAFIA ŚLUBNA
To dziedzina, która wymaga znajomości różnych gatunków, od fotoreportażu, poprzez fotografię dokumentalną i portretową. Branża ślubna cały czas prężnie się rozwija, dlatego wielu naszych absolwentów wybiera właśnie tę drogę swej kariery. Zobaczcie zdjęcia Michała Wąsika.
FOTOGRAFIA MODY
Niektórzy z naszych studentów i absolwentów specjalizują się w fotografii mody. To wymagający kierunek, będący w pewnym sensie fotografią reklamową i fotografią produktu, ale nie tylko.
„Fotografia modowa, to nie fotografia sukni, ale fotografia opowiadająca o kobiecie” [A. Liberman, który od lat 40-tych XX w. pełnił funkcję dyrektora artystycznego magazynu “Vogue”]
Uczymy naszych studentów, że Fashion Photography to również praca zespołowa. Modelki i modele, oświetlenie, wizaż, fryzura, kreacja, wszystko to tworzy efekt finalny, który chcemy by zachwycał odbiorców. Fotograf Fashion znajdzie zatrudnienie z magazynach, portalach branżowych, przy pokazach mody, sesjach do lookbook’ów itp. Zobaczcie zdjęcia Dawida H. Grońskiego.
REPORTAŻ
Jeden z najtrudniejszych gatunków fotografii. Idealny dla osób chcących opowiadać ciekawe historie. W naszej Szkole nauczysz się jak błyskawicznie komponować kadry, które zapadają w pamięć. Zdjęcia Ewy Kępys oraz Bartłomieja Jureckiego.
FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU
Krajobraz to jedna z klasycznych dziedzin fotografii. Polega na interpretacji tego co nas otacza. Wynik zależy od wrażliwości, umiejętności obserwacji, cierpliwości i wiedzy o technice fotografowania. Kilka przykładów prac naszych studentów. Fot. Michał Włoch, Agata Lazar, Maryna Kucherenko, Tamara Baranowska, Michał Włoch, Rafał Idczak, Michał Włoch.
FOTOGRAFIA REKLAMOWA / LOOKBOOKI / PACKSHOTS
Nasi absolwenci współpracują z agencjami reklamowymi, magazynami oraz sklepami. W Szkole uczą się fotografii produktowej oraz precyzyjnej obróbki zdjęć. Wiedzą jak oddać charakter marki i przyciągnąć uwagę odbiorcy. Zdjęcia Dawida Grońskiego, Anny Zborowskiej, Tomka Rompalskiego oraz Ewy Bilan-Stoch.
GRAFIKA KOMERCYJNA
Nasi studenci mają również do dyspozycji pracownię komputerową wyposażoną w profesjonalne programy graficzne (pakiet Adobe). Uczą się jak stworzyć przyciągające uwagę portfolio. Projekty Maja Szerel, Michaela Metesova, Michała Rezik.
FOTOGRAFIA INSCENIZACYJNA
To fotografia przypominająca o związkach fotografii z filmem, malarstwem, a zwłaszcza teatrem. To rodzaj fotografii stylizowanej, gdzie istotna jest inscenizacja, oświetlenie, zarządzanie kolorem, oraz postprodukcja. Zdjęcia Joanna Gałuszka, Gabriela Żełudziewicz, Manuela Wojs.
GUMPRINT / LIQUID LIGHT PHOTOGRAPHY
Nasi studenci mają możliwość poznania dawnych technik fotografii. Pracują w ciemni, nie jest im obcy temat klasycznej obróbki ciemniowej, chemii fotograficznej oraz techniki gumy chromianowej. Zdobywają umiejętności pracy z emulsją. Prace Agaty Michalczyk, Katarzyny Jaroch, Marcina Plezia, Szymona Nowaka.
FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY
Jak w każdym rodzaju fotografii również i tu niezwykle ważne jest światło. To ono wydobywa kształt bryły. Uczymy jak oddać nastrój miejsca, jakich obiektywów używać oraz jak kadrować. Fotografowie, którzy wybiorą tę dziedzinę znajdują możliwość pracy z specjalistycznych magazynach, portalach, często współpracują z architektami i projektantami wnętrz.
Coraz większą wagę przywiązuje się do estetyki przestrzeni, prywatnej oraz biznesowej. Odpowiedzią na to jest właśnie m.in. fotografia wnętrz i architektury. Zdjęcia Anny Domańskiej, Julity Orskiej, Sebastiana Kornasia, Agnieszki Radziwolskiej.
FOTOGRAFIA EKSPERYMENTALNA
Rozbudowuje kreatywność i poszukiwanie nowych sfer w fotografii. To fotografia subiektywna, rozległa formalnie, abstrakcyjna, kontynuująca tradycję awangardy. Fotograf jest artystą, który pragnie wypracować swój indywidualny styl. Zdjęcia Pauli Szackiej, Małgorzaty Madej, Piotra Latkowskiego, Elżbiety Radzikowskiej, Ewy Kępys.
EDUKACJA
Nasi absolwenci spełniają się również w roli wykładowców. Znajdują zatrudnienie w szkołach artystycznych oraz w katedrach i na wydziałach fotografii uczelni wyższych. Prowadzą liczne warsztaty oraz kursy.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z naszymi PRACOWNIAMI: www.ksa.edu.pl/szkola-fotografii/galerie-szkoly-kreatywnej-fotografii
Słuchacze mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie Photography School in English, gdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim.
Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem ARTYSTA FOTOGRAFIK, który wydawany jest również w wersji anglojęzycznej.
ZAPRASZAMY!