SAPU – zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję! - KSA
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru przygotowuje swoich absolwentów do pracy w różnych dziedzinach branży modowej. Projektanci mody znajdują zatrudnienie w firmach odzieżowych w Polsce oraz zagranicą, pracują jako styliści, kostiumografowie, ilustratorzy, współpracują z agencjami modelek oraz magazynami. Liczni zakładają własne marki i pracują jako freelanserzy. Sprawdźcie perspektywy zawodowe po SAPU!
Powszechnie ceniony dyplom Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru jest przepustką do zatrudnienia w prestiżowych firmach, objęcia wymarzonego stanowiska lub stworzenia własnej marki. Absolwenci szkoły cenieni są nie tylko za kreatywność, ale również za znajomość niezbędnych obecnie w pracy projektanta programów komputerowych, konstrukcji i technologii – umiejętności uzyskanych dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych.
Sprawdźcie obszary, w których nasi absolwenci z powodzeniem podejmują pracę zawodową:
FIRMY ODZIEŻOWE
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru pozostaje w stałym kontakcie z największymi, polskimi producentami odzieży, którzy od lat spośród naszych słuchaczy wybierają projektantów do współpracy. Liczna grupa absolwentów pracuje w takich firmach jak: RESERVED, CROPP, HOUSE, AMERICANOS, BIG STAR, VISTULA, BYTOM, RAVEL, ROYAL COLLECTION, ORSAY, SOLAR, COTTON CLUB, RYŁKO.
Również wykładowcy SAPU są znakomitym przykładem i wzorem dla młodych projektantów. Nasza kadra to wyłącznie czynni zawodowo projektanci mody, technolodzy i konstruktorzy ubioru będący współautorami sukcesu wielu firm w Polsce.
WŁASNA MARKA
Dzięki intensywnemu przygotowaniu do zawodu wiele osób pracuje również pod własną marką. Absolwenci posiadają własne pracownie w takich miastach jak: Londyn, Paryż, Warszawa, Katowice, Opole, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Łódź, Bielsko- Biała, Radom, Rzeszów, Nowy Targ, Kalwaria Zebrzydowska, Nowy Sącz, Opole, Tarnów, Maków Podhalański, Częstochowa, Sopot i wielu innych.
Projekty: Sandra Stachura (SAPU) Zdjęcia: Dawid Groński (SKF)
Szkoła w aktywny sposób pomaga słuchaczom i absolwentom w starcie zawodowym. Już w trakcie nauki wspieramy młodych projektantów organizując pokazy semestralne i wystawy, które są szeroko promowane w świecie mody. Zwieńczeniem ich nauki jest Cracow Fashion Week, który gości przedstawicieli licznych firm odzieżowych i mediów ogólnopolskich.
Nasi słuchacze uczestniczą również w zajęciach w pracowni projektowania obuwia. Mają możliwość poznania wytycznych projektowania i konstrukcji obuwia, niezbędnych dla wykonania obuwia zgodnego z aktualnymi trendami mody z uwzględnieniem odpowiednich materiałów i technologii wykonania i jednocześnie wygodnego, spełniającego wymogi anatomicznej budowy stopy.
Poziom osiąganej przez nich wiedzy pozwala na samodzielne zaprojektowanie i wykonie niezbędnej dokumentacji techniczno – konstrukcyjnej obuwia i jego podzespołów. W praktyce, przedmiot projektowanie obuwia uczy zawodów: projektant obuwia, konstruktor obuwia oraz modelarz obuwia.
STANOWISKO STYLISTY
Dzięki znajomości tendencji i stylizacji absolwenci podejmują również pracę na stanowiskach stylisty w portalach i magazynach modowych, uczestniczą w realizacji sesji zdjęciowych dla firm odzieżowych, jak również pracują z indywidualnym klientem w zawodzie personal shoppera.
STANOWISKO ILUSTRATORA / GRAFIKA ODZIEŻOWEGO
Umiejętności rysowania są bardzo pomocne dla projektantów mody, dlatego w naszej Szkole uczymy przedmiotów ogólnoplastycznych: rysunku, malarstwa oraz kompozycji. Dzięki umiejętnościom szkicowania możemy łatwo dzielić się naszymi wizjami i współpracować z innymi osobami na dalszych etapach projektowania. Studenci uczestniczą również w zajęciach w pracowni komputerowej (Photoshop, Corel).
EDUKACJA
Nasi absolwenci spełniają się również w roli wykładowców. Znajdują zatrudnienie w szkołach artystycznych oraz w katedrach i na wydziałach uczelni wyższych. Prowadzą liczne warsztaty oraz kursy. Poszerzają swą wiedzę również z innych dziedzin np. w Szkole Kreatywnej Fotografii czy Szkole Visual Merchandisingu.
STANOWISKO KOSTIUMOGRAFA
Absolwenci zainteresowani historią ubioru mogą znaleźć pracę w teatrze, filmie i telewizji. Mogą również współpracować z zespołami rekonstrukcji historycznej i szyć dla nich ubrania i dodatki.
Projekt sukni Heleny Modrzejewskiej: Anna Franczyk
Słuchacze mogą również uczyć się w międzynarodowej grupie Fashion College, gdzie zajęcia odbywają się w języku angielskim.