15. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami! - KSA
W ubiegły piątek (24 września 2021 r.) gościliśmy w naszych progach uczestników tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców! Krakowskie Szkoły Artystyczne już po raz szósty były współorganizatorami wydarzenia. Mamy nadzieję, że program naszych warsztatów i wykładów przypadł wam do gustu! Zobaczcie fotorelację z wydarzenia, którą przygotował Piotr Myjak, student Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF.
W tym roku Krakowskie Szkoły Artystyczne przygotowały różnorodny program, który mógł zaciekawić wszystkich pasjonatów sztuki, projektowania czy aktorstwa. Zajęcia odbyły się w głównej siedzibie Szkoły przy ul. Zamoyskiego 52 oraz w drugim budynku przy ul. Dekerta 10. Wykłady przybrały formę hybrydową. Część uczestników mogła wziąć udział stacjonarnie, inni wybrali wersję online.
W programie znalazły się m.in.:
- Wykład: Co to jest VM?
- Warsztaty: Podstawy fotografii
- Wykład: Jak zostać fotografem mody?
- Warsztaty: Przerabianie ubrań / DIY
- Warsztaty: Projektowanie biżuterii
- Wykład: Praca na planie – od scenariusza po wejście na plan
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie oraz naszym wspaniałym wykładowcom za to, że już kolejny raz tworzą z nami Noc Naukowców!
Jeśli macie pomysł na wykład lub warsztaty, które Krakowskie Szkoły Artystyczne mogłyby dla was zorganizować w przyszłym roku, prosimy o kontakt! Stwórzmy razem kolejną edycję MNN!
Zdjęcia: Piotr Myjak
24 września 2021 roku po raz kolejny spotkaliśmy się na szczególnym wydarzeniu – tym razem jubileuszowym!
24 września Noc Naukowców rozbrzmiała w 29 krajach Europy, a ściślej mówiąc w 433 miastach starego kontynentu. W Małopolsce Noc Naukowców świętowaliśmy nie tylko w 7 miastach, ale dzięki formule online w całym regionie, i nie tylko. Blisko 900 naukowców i pracowników instytucji, ok 1200 studentów z ponad 80 różnych kół naukowych pracowało nad organizacją warsztatów, wykładów, pokazów i eksperymentów, które podczas 15. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, zostały zaprezentowane dzieciom, młodzieży oraz wszystkim sympatykom nauki.
Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe z wielu względów. Jest to już 15. edycja wydarzenia popularnonaukowego, które z roku na rok przyciąga coraz większe grono sympatyków nauki. Na przestrzeni ostatnich 14 lat w wydarzeniu wzięło udział ok 663 tys. osób, a wydarzenia dla nich przygotowało blisko 20 tys. naukowców, badaczy , uczonych, studentów i pracowników naukowych i instytucji partnerskich. Te cyfry mówią same za siebie. Wydarzenie rok do roku szeroko było komentowane zarówno wśród młodzieży uczestniczącej w przedsięwzięciu, jak i w środowisku naukowym.